Özbekistan Turu
Özbekistan
Rezervasyon Seçenekleri
Seç Tarih
Kimler Hayır Fiyat
Yetişkinler ₺0 ₺0

Toplam TL ₺0
Şimdi Para Yatır TL ₺0


Açıklama

ÖZBEKİSTAN TURU

19-24 Nisan 2018

1. Gün: 19 Nisan Perşembe: İstanbul–Semerkant

Saat 21:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemleri ardından 23:10’da Özbekistan Hava Yolları HY276 tarifeli uçağıyla Semerkant’a uҫuş.

2. Gün: 20 Nisan Cuma: Semerkant

Saat 05:20’de Semerkant’a varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra sabah kahvaltısı. Sabah kahvaltısı sonrası Semerkant gezisi; Emir Temur Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Siyap Pazarı Gezisi. Öğle yemeği sonrası otele giriş ve biraz dinlenme Şâh-ı Zinde (Sahabe Qusam bin Hüseyin Hz.) Türbesi ziyaretleri. Transfer ve Akşam yemeği sonrası otelde konaklanma.

3. Gün: 21 Nisan Cumartesi: Semerkant – Buhara

Sabah kahvaltısı sonrası gezimize devam ediyoruz. İmam Buhari Türbesi ziyareti. İmam Maturidi Türbesi, Hoca Ubeydullah Ahrar K.s. Türbesi ziyareti. Öğle yemeği sonrası, Uluğbey Obzervatoru, Hazreti Hızır Camisi ziyaretleri. Akşam yemeği sonrası tren istasyonuna transfer. 18:50 Afrasyab hızlı treniyle Buhara’ya transfer ve otelimizde konaklama.

4. Gün: 22 Nisan Pazar: Buhara

Otelde sabah kahvaltısı ardından Buhara şehri gezi ve ziyaretlerimize devam ediyoruz. Ziyaret edilecek bazı yerler; Eyyüb Peygamber Çeşmesi ve Türbesi, Samani Makbarasi, Bolo Havuz Camii, Ark Kalesi, Labi Havuz Kompleksi, Nadir Divanbegi Medresesi, Nadir Divanbegi Hanaqasi. Öğle yemeğinin ardından, Magaki Attari Türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Poyi Kalon Kompleksi, Kalan Minaresi ve Türbesi, Mir Arap Medresesi gezileri bitiminde akşam yemeği, sonrasında otelde konaklama.

5. Gün: 23 Nisan Pazartesi: Buhara – Taşkent

Kahvaltı sonrası geziye devam ediyoruz. Abdülhalık Gücdevani Ks. Türbesi ziyareti. Chor Minor. Sitorai Mohi Hosa yazlık sarayı, Seyyid Emir Külal K.s. ziyareti, öğle yemeği sonrasında, BAHAEDDİN NAKŞİBEND K.s. ve Validelerinin türbe ve külliyelerinin ziyaretine müteakip 15:57 de Afrasyab hızlı treniyle Taşkent’e geliş. Akşam yemeği ve Taşkent’te konaklama.

6.Gün: 24 Nisan Salı Taşkent–İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası Taşkent gezisi; Barak Han Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, Tilla Şeyh Camii, Hasti Imom Külliyesi, Kökeldaş Medresesi, Bağımsızlık Meydanı, Emir Temur Meydanı, Timuriler Müzesi. Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal Mushaf’ının görülmesi. Çarşı pazarında alışveriş için serbest zaman. Saat 17:00’de Taşkent havalimanına transfer. Saat 18:50’de HY273 seferi ile İstanbul’a uçuş. Saat 22:15’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:

  • Konaklama 4-5* otellerde iki kişilik odalarda
  • Vize desteği
  • Klimalı özel otobüs, programda belirtilen tüm transferler
  • Gezi ve müze giriş ücretleri
  • Tam pansiyon yemekler (Kahvaltı otelde, öğle ve akşam yemekleri restoranlarda)
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Konsolosluk ücreti
  • İstanbul-Semerkant, Taşkent-İstanbul, Buhara–Taşkent uçak biletleri
  • Yurtdışı çıkış pulları

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:

  • Şahsi harcamalar.

 

Bu tur, Amesya tour ile Mosttur'un ortak organizasyonu ile yapılacaktır. 

Program içeriğinde ve fiyatlarında değişiklik yapmayı saklı tutar.

İlke ve Şartlar


Ödeme Seçenekleri

Credit Card -

Günler : 6 | Gece : 4


KapanımlarHariç Tutulanlar


Yorum Yaz x

Lütfen Dikkat Edin : Eklenen inceleme silinemez veya güncellenemezİstek listesine ekle